Щороку з 25 листопада по 10 грудня (День прав людини) в Україні проходить акція «16 днів дій проти насильства»
З учнями 8-А і 8-Б класів проведено бесіду про те, як ми можемо долучитись до припинення насильства у світі. Розпочати із себе..
СЬОГОДНІ НА УРОЦІ
ГОЛОДОМОР ЯК ПСИГОЛОГІЧНА ТРАВМА.
ЩО ДОПОМОГЛО НАМ ВИЖИТИ?
27листопада ми відзначаємо День пам’яті жертв Голодомору. В Україні та в усьому світі у цей день люди традиційно запалять свічки у вікнах — на знак пам’яті та пошани до мільйонів українців, які загинули внаслідок геноциду.
Які події зображені у відео?
Чому становище дітей у часи Голодомору 1932–1933 рр. було тяжчим за становище дорослих?
Як люди рятувалися від голоду?
Чому селяни погоджувалися обмінювати найцінніші речі на невелику кількість харчів? Що є для вас найбільшою цінністю? Чому?
На який відчайдушний вчинок зважилася головна героїня зображеної у фільмі історії? Чому чинити так було дуже небезпечним?
Поміркуйте, які якості допомагали людям вижити у страшні часи Голодомору?
Голодомор 1932–1933 рр. — це цілеспрямована політика комуністичного керівництва Радянського Союзу, метою якої було знищення українського селянства, що чинило спротив діям влади щодо вилучення сільськогосподарської продукції. Чому жінка, як розповідає свою історію, не говорить про дії радянського уряду?
Чому сьогодні важливо пам’ятати про Голодомор і поширювати інформацію про трагедію?
Рефлексія: Чому ми повинні пам’ятати про Голодомор 1932–1933 років?
вівторок, 23 листопада 2021 р.
СЬОГОДНІ В КАБІНЕТІ
ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ
УКРАЇНА - ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ
У рамках відзначення Всесвітнього Дня Гідності у 8-А класі проведена година спілкування «Україна-територія Гідності і Свободи».
День Гідності (Global Dignity Day) – це проект, мета якого спонукати молодих людей, учнів і студентів, керуватися почуттям власної гідності у своїх щоденних діях. Проект було ініційовано у 2006 році принцом Норвегії Хоконом, професором Пеккою Хіманеном і Джоном Хоупом Брейтоном (члени YGL Всесвітнього економічного форуму).
Зупинки 4, 6 та 9 Путівника «Всесвітній День Гідності в Україні» допомогли нам з’ясувати, що таке гідність, як її розуміють люди в інших країнах та яку гідність має кожен з нас.
Розмова пройшла в жвавій атмосфері, байдужих не було. Учні активно визначали принципи гідності із власного досвіду і наводили історії, в яких допомога людям зміцнювала відчуття власної гідності .